تنظیمات

رنگ وبسایت

تغییر سایز فونت

چاپ صفحه جاری

مهدکودک‌های کردستان «تسهیلات کم‌بهره و کمک‌های بلاعوض» دریافت می‌کنند

28 تیر 1399 خواندن اخبار ارسال نظرمدیرکل بهزیستی استان از پرداخت تسهیلات کم‌بهره و کمک‌های بلاعوض به مهدکودک‌های خسارت‌دیده از کرونای کردستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کردستان به نقل از خبرگزاری تسنیم، سید صباح قریشی با بیان اینکه «توانمندسازی معلولان» در اولویت بهزیستی استان کردستان است، اظهار کرد: در حال حاضر 140 هزار نفر کردستانی از خدمات حمایتی، درمانی، مشاوره‌ای، برنامه‌های تفریحی و ورزشی، کمک‌های موردی و بهره‌مندند.
وی از اجرای طرح «هر محله حاشیه؛ راه‌اندازی یک بهزستی کوچک» در سطح کشور و استان خبر داد و گفت: به‌زودی در قالب این طرح، 53 مرکز خصوصی در مناطق کم‌برخوردار و حاشیه‌نشین کردستان ایجاد می‌شود تا افراد خدمات سطح اول را در محلات خود دریافت کنند.
مدیرکل بهزیستی استان کردستان افزود: برای راه‌اندازی این 53 مرکز بهزیستی در استان، 344 نفر جوان دارای مدارک تحصیلی مرتبط برای اخذ مجوز ثبت‌نام کرده که 53 نفر کارشناس ارشد بیکار انتخاب و در حال صدور مجوز برای آنان هستیم که هر مرکز نیز 5 نفر نیروی دیگر به‌کارگیری می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: در قالب راه‌اندازی این مراکز برای بیش از 250 نفر جوان کردستانی اشتغال‌زایی ایجاد کرده که علاوه‌بر ارائه خدمات به مردم، تعدادی از جوانان بیکار هم دارای شغل شوند.
قریشی از پرداخت تسهیلات کم‌بهره و کمک‌های بلاعوض به مهدکودک‌های خسارت‌دیده از کرونای استان خبر داد و اظهار کرد: متأسفانه 330 مهدکودک در مناطق شهری، روستایی و حاشیه‌نشین کردستان فعال و به 12 هزار نفر از کودکان خدمات ارائه داده که این‌روزها مکان‌هایشان تعطیل و در ضرر به سر می‌برند.  
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به شرایط عضویت و تحت‌پوشش قرارگرفتن افراد در بهزیستی اشاره و توضیح داد: زنان سرپرست، بدسرپست و خودسرپرست خانوار، افراد از کارافتاده و معلولان از جمله نابینا، ناشنوا، ضایعه نخاعی، جسمی‌حرکتی، کوتاه قد، کودکان کار و معتادان بهبودیافته می‌توانند تحت پوشش و از خدمات این نهاد حمایتی بهره‌مند شوند.
مدیرکل بهزیستی استان کردستان از دریافت مجوز و راه‌اندازی مرکز کمپ اعتیاد با ظرفیت 200 نفر در هفته دولت در استان خبر داد و اظهار کرد: متأسفانه ترک اعتیاد در این مراکز موفق نبوده و خود نیز به این واقعیت اعتراف کرده اما در این مرکز جدید معتادان در طول یک‌سال تحت مراقبت و خدمات‌های مختلفی به آنان ارائه می‌شود.
وی از پرداخت تسهیلات به معتادان بهبودیافته استان خبر داد و یادآور شد: در سال گذشته 52 میلیارد ریال تسهیلات به 263 معتاد بهبودیافته کردستانی پرداخت و 640 مورد نیز کمک بلاعوض شده است.
قریشی از پرداخت تسهیلات به مددجویان تحت پوشش، نیازمندان واقعی و جوانان بیکار و دارای ایده اشتغالزایی در استان خبر داد و بیان داشت: وام به هرکسی تعلق نخواهد گرفت اما افرادی‌که واقعاً بتوانند شغل و اشتغالزایی ایجاد کنند، از خدمات بهزیستی بهره‌مند می‌شوند.
مدیرکل بهزیستی استان کردستان با بیان اینکه اعتبارات دولتی پاسخگوی نیازها و مشکلات این مجموعه نیست، تاکید کرد: از همه مسئولان انتظار داشته همانند همیشه ما را در پیشبرد اهداف و برنامه‌ها یاری کنند.

 

ارسال نظر
نام (اختیاری) :
وب سایت (اختیاری) :
ایمیل(اختیاری) :
نظر شما :

خواندن تمام نظرات مجموع تمام نظرات : 0

وب سایت اداره کل بهزیستی استان کردستان

سازمان بهزیستی استان کردستان

پرتال اداره کل بهزیستی استان کردستان